پنج فایده عطر ها

شاید اگر بدانید که استفاده از عطر ها و رایحه های خوش می تواند چه تأثیری روی روحیه و شخصیت شماداشته باشد ، این مطلب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

۱-جلوگیری از بوی نا مطبوع

عطرها در طول تاریخ همواره برای ایجاد بوی خوش مورد استقبال آدمیان بوده است تا بوی طبیعی بدن متعادل شود و از بوی نا مطبوع جلوگیری کند.

۲-تقویت خلق و خوی و خواب

رایحه خوش قادر است تا به بهبود خلق و خوی افراد کمک کند ؛ به طور مثال عطرهایی که رایحه یک گل را دارد ، می تواند در بهبود عملکرد خواب و کاهش استرس نقش موثری داشته باشد.

۳-افزایش اعتماد به نفس

وقتی که روز خود را بدون نگرانی از بوی نا مطبوع بدن شروع کنید ، حتماً احساس بهتری خواهید داشت و اعتماد به نفستان بالاتر می رود.

با انتخاب عطری که معرف شخصیت شماست می توانید روحیه خود را برای مقابله با مشکلات تقویت کنید ؛ یک عطرخوب می تواند در شخصیت شما معجزه کند.

۴-فواید درمانی

آروماتراپی یا رایحه درمانی که برای بهبود عملکرد فیزیکی و سلامت روحی به کار می رود ، نشانه فواید آرامبخشی و درمانی عطرهاست. عطرهای مرکبات و گلها به آرامش ذهن و بدن کمک می کند . نکته مهم این است که در استفاده از رایحه های گیاهی حتماً باید با متخصص مشورت شود تا دچار عوارض جانبی نشویم.

۵-تداعی کننده خاطرات

عطرها قادرند تا شما را مسافر خاطرات گذشته کنند و به عنوان محرک شادی یا غم ایفا نقش کنند. مثلاً دختران بسیاری برای زنده نگه داشتن یاد مادران خود از عطر آنها استفاده می کنند.

اغلب مردم دوست دارند آدم ها را به عطرهای خاص ربط دهند.

می توانید برای ثبت همیشگی خاطرات ، در سفرهایی که می روید عطری تهیه و لحظات خوش  را برای خود ماندگار کنید.